Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Przepis na życie w czekoladzie

Judytka:

Nie wiem czy kiedykolwiek spotkałam osobę, która nie lubi pralinek. Te może nie są takie, jak te belgijskie, ale nie trzeba daleko szukać. Wystarczy że dzieciaki (z pomocą rodzica) zrobią czekoladki. Ten przepis jest prosty w wykonaniu, ale pyszny:)Potrzebujesz:
  • Mała Sylikonowa foremka
  • Czekolada ( obojętny rodzaj)
  • Posypki
  • Wrzątek
  • Garnuszek
  • Miseczka
  • Trochę czasu


Sposób przygotowania:
Do foremek wsyp posypki. Do garnuszka nalej wrzątek połóż miseczkę na garnuszku na miseczkę połóż czekoladę w kostkach. Kiedy czekolada rozpuści się, nalej ją do foremki. Włóż do lodówki do stężenia się czekolady.

Smacznego:)

P.S. można dowolnie zmieniać czekolady np. biała czekolada, a na to gorzka:)


POST I ZDJĘCIA AUTORSTWA JUDYTKI (LAT 9)

Komentarze