Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Asertywność i pewność siebie od Budzyńskiej


Myślisz „książka”, widzisz „zbiór zadrukowanych kartek trwale sklejonych lub zszytych w oprawie niosących spójną treść” (albo coś podobnego). Jeśli masz za sobą lata korzystania (lub pracy) w bibliotece, to pewnie dodasz, że po książkach nie wolno pisać, nie wolno zaginać im rogów itp. I jest to pierwsze przekonanie, z którym musisz się zmierzyć sięgając po kursoksiążkę „Asertywność i pewność siebie” Oli Budzyńskiej.

Pierwsze wrażenie?

Ola wydała kursoksiążkę – 271 stron na spirali w bardzo twardej oprawie.
Książkę, która przetrwa niejeden kurs o asertywności – bo tak naprawdę nie wystarczy raz ją przerobić. Asertywność i pewność siebie nie są dane raz na zawsze. To cechy, które możemy wypracować, rozwijać i się w nich doskonalić.
Książkę, z którą z racji spirali bardzo dobrze się pracuje, bo się nie rozgina i pozwala wypełniać ćwiczeniowe zadania, gdy jesteśmy zwinięte na ukochanym fotelu.
Książkę, która zachęca do pisania, notowania, zakreślania. 

Recepta na szczęście?

Autorka nie obiecuje gruszek na wierzbie. Nie zdradza magicznego przepisu na cud. Daje nam do ręki narzędzie, bo zmiana nie przychodzi podczas czytania kolejnych stron książek, ale podczas ciężkiej pracy nad sobą. Wymaga pochylenia się nad sobą i odpowiedzi na trudne pytania. Nie wystarczy ją kupić. Trzeba przepracować.

Każde ćwiczenie zaproponowane przez Olę wymaga czasu. Poruszane przez nią kwestię nie należą do najłatwiejszych. Czasem ich uświadomienie sobie bywa nieprzyjemne. Ja musiałam do każdego z nich następnego dnia, gdyż przez mijające kolejne godziny widziałam wszystko coraz wyraźniej. Te tematy po prostu wracają. Nasz mózg je przetwarza.

Ola mówi wprost i nie owija w bawełnę. Kursoksiążka to mnóstwo konkretów, pytań, zagadnień do przemyślenia.

Właśnie. Pytania. Ta książka nie daje gotowych odpowiedzi. Ona zadaje pytania. Trudne. I zmusza do udzielenia odpowiedzi. Tym samym każda z nas wyczyta w niej, co innego. Bo każda z nas ma inne problemy, inny punkt wyjścia i odniesienia.

Dla kogo?

#Kursoksiążka „Asertywność i  pewność siebie” wspiera zarówno rozwój asertywności, buduje pewność siebie, a także pomaga rozbroić przekonania. Bo nie ma asertywności bez przepracowanych ograniczających przekonań.

To nie jest książka dla każdego. Kierowana jest przede wszystkim do kobiet. Do kobiet, które nie potrafią przyjmować komplementów. Do kobiet, które obarczają się odpowiedzialnością za emocje innych. Do kobiet, które czują się wykorzystywane. Do kobiet, które nie potrafią powiedzieć, co czują. Do kobiet, którym brakuje czasu do rozmowy ze samą sobą. Pani Swojego Czasu zachęca, by poświęcić jej choćby 5 czy 15 minut dziennie. Codziennie. By małymi kroczkami wypracować w sobie zmianę.

Cena?

Cena #kursoksiążki to 129 zł. To nie mało. Ale… To nie jest książka, którą kupuje się, by stała na półce. To pełnowartościowy kurs asertywności i pewności siebie, z czterogodzinnym audiobookiem i dostępem do platformy internetowej, na której udostępnione są ćwiczenia do wielokrotnego wydruku.

Gdzie?

Kursoksiążkę "Asertywność i pewność siebie" zakupisz na stronie https://www.paniswojegoczasu.pl/sklep/kursoksiazka-asertywnosc-i-pewnosc-siebie-audiobook-gratis/ 

Komentarze