Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

5 najpopularniejszych przepisów na blogu

Blog "Piłka w kuchni" ma na swoim koncie ponad 1 mln 200 tys wyświetleń. 

Odkryłam to przypadkiem. W pierwszych miesiącach prowadzenia bloga zaglądałam do statystyk systematycznie, z czasem skupiłam się na treści, a ostatnio - z braku czasu - w ogóle rzadko tu zaglądałam. 

Pod wpływem impulsu zerknęłam dziś do statystyk i - nie ukrywam - miło mi się zrobiło :) Wiedziona kolejnym impulsem postanowiłam podzielić się z Wami przepisami, które na blogu zyskały największą popularność. Ciekawi jesteście?

Cukinia na zimę - ponad 28 tys. wyświetleńPieczona pierś z gęsi - 21 tys. wyświetleńNalewka z aronii - ponad 18 tys. wyświetleńPomarańczowy dżem z dyni - ponad 15 tys. wyświetleńSałatka z makaronem ryżowym - blisko 14 tys. wyświetleń
A który przepis Ty wyświetlisz, by go przetestować? Napisz w komentarzu - chętnie się dowiem :)
Komentarze