Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Płatki jaglane na mleku

Szybkie, sycące śniadanie? Voila! Płatki jaglane na mleku są rewelacyjną alternatywą dla budyniu jaglanego czy owsianki. Gotujemy 3 minuty i już :)



Składniki:

  • 1/2 szkl. płatków jaglanych
  • 1 szkl. dowolnego mleka
  • miód do smaku
  • owoce sezonowe
Sposób przygotowania:

Mleko wlej do garnka, wsyp płatki. Doprowadź do wrzenia i gotuj 3 minuty na małym ogniu. Zdejmij z palnika i dodaj miód do smaku. 

Przelej do miseczek i udekoruj owocami.


Komentarze