Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Mariola Bojarska-Ferenc "Sztuka dobrego życia"

"Sztuka dobrego życia" jest poradnikiem dla kobiet i mężczyzn, którzy chcę doładować akumulatory i zmienić swój styl życia na lepszy". Ale jak?Aktywność fizyczna, dobrze zbilansowana dieta budują jakość naszego życia. Wpływają na figurę, samopoczucie, relacje międzyludzkie... Pomagają osiągnąć równowagę między duszą a ciałem. Brzmi pięknie, prawda?

Mariola Bojarska-Ferenc prowadzi czytelników za rękę, dzień po dniu przez zmianę nawyków żywieniowych. Prawidłowa waga i harmonijna sylwetka to tylko jedna z obietnic. Deklaruje też zwiększenie energii życiowej, lepszy sen i zdrowie.W książce znajdziemy rady, jak schudnąć z głową, co to znaczy dobre śniadanie i co to jest gęstość energetyczna i odżywcza. Jak zrzucić brzuch i dbać o nogi. Jak zwiększać odporność i zapobiegać nowotworom. 

Niewątpliwą zaletą są zbilansowane propozycje menu dziennego wraz z przepisami. 

Moim zdaniem "Sztuka dobrego życia" jest pożyteczną lekturą w każdym wieku. Dość szerokie potraktowanie tematu wellness może pomóc w rozpoczęciu procesu uzdrawiania własnego życia.
Komentarze