Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Mateusz Gessler "Smaki dzieciństwa"

Mateusz Gessler zaprasza w kulinarną podróż do kuchni babci, kuchni mamy i do jego własnej. Kuchni przepełnionej miłością, w której gotuje się całym sercem. Są tu przepisy zarówno na rodzinne obiady, jak i takie, które dzieci chętnie przygotują pod okiem rodzica. 


Przepisy na dania łączące smaki francuski-polskie okraszone są pięknymi zdjęciami. Kilka przepisów zamierzam niezwłocznie wypróbować w najbliższym czasie.


 
Książka ta ma chyba tylko jedną wadę- dla miłośników estetyki ilość reklam może być zbyt duża... Ale dzięki nim książka „Smaki dzieciństwa” ma całkiem przyzwoitą cenę.
Komentarze