Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Wyzwanie "30 dni afirmacji"

Z afirmacją spotkałam się wielokrotnie - w prasie, w telewizji, w książkach, czy internecie. Zazwyczaj pojawia się  w artykułach dotyczących rozwoju osobistego, pewności siebie, planowania przyszłości, marzeń... Nierzadko ludzie sukcesu przyznają, że stosują afirmację codziennie, że TO pomaga.

Definicyjnie oznacza "stymulowanie rozwoju osobistego poprzez akceptację siebie". Poprzez autosugestię i medytację możemy wzmacniać poczucie akceptacji własnej osoby.
Jak ją praktykować? 

To proste :) Wystarczy powtarzać pozytywne twierdzenia na własny temat, przez co zaczniemy utożsamiać się z ich treścią. 


Powyższe wiem od dawna. Mój problem zaczynał się w chwili, gdy próbowałam wymyślić, co mam codziennie powtarzać! Śmieszne? Możliwe. Ale niestety prawdziwe. 


Jakiś czas temu trafiłam na stronę 30 Day Affirmation Challenge. Brian Tracy proponuje trzydziestodniowe wyzwanie: należy codziennie powtarzać - tak często jak się da - jedną z afirmacji. Afirmacje te są krótkie. Jednozdaniowe. 


Zadanie jest proste. Prawda?

No właśnie - dla mnie nie do końca. Przez pierwsze 3-4 dni pamiętałam o powtarzaniu owych afirmacji. Zapisywałam na fenomenalnych karteczkach elektrostatycznych, przyczepiałam w różnych miejscach i... na śmierć o nich zapominałam!


Nie zaprzestałam jednak poszukiwań. 


Dziś znalazłam chyba najskuteczniejszą w moim przypadku metodę. Jest jedno narzędzie, z którym się właściwie nie rozstaję. Z racji dużej ilości obowiązków, zadań i ról, które wykonuję i pełnię mam to narzędzie zarówno w komputerze, jak i telefonie. I Ty też pewnie je masz. Najprawdopodobniej w ogóle nie musisz nic nowego kupować czy instalować. Wiesz co to?


KALENDARZ GOOGLE! :)


Od niedawna (po jednej z aktualizacji) pojawiła się funkcja ustawiania przypomnień. Uruchamiasz kalendarz, by sprawdzić harmonogram dnia i... widzisz przypomnienie! Codziennie o 7:00 telefon przypomni treść dzisiejszej afirmacji. Jeśli nie odhaczysz wykonania, będzie Cię "gnębić" przez cały dzień. I o to własnie chodzi! Niech się wyświetla za każdym razem, gdy weźmiesz telefon do ręki! Za każdym razem przeczytaj i.... osiągnij sukces!


Komentarze