Zacznij żyć swoim wymarzonym życiem!

TO chyba marzenie każdego z nas. Żyć swoim wymarzonym życiem. Niby każdy z nas wie, że samodzielnie wybiera swoje życiowe priorytety, że ma prawo odrzucać to, co mu nie służy. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej...

Moja rzeczywistość również odbiega od tej idealnej, wymarzonej... 


Pewnie dlatego sięgnęłam ostatnio po książkę Magia olewania (Sarah Knight), w której już pierwsze zdania działają trzeźwiąco:


Jeżeli choć w niewielkim stopniu mnie przypominasz, to na pewno długo przejmowałaś się zbyt wieloma rzeczami. Czujesz się przytłoczona obowiązkami, przeciążona. Jesteś zestresowana, pełna niepokoju, a może nawet na myśl o podjętych zobowiązaniach ogarnia cię panika. Masz wrażenie, że życie przerosło. 


Magia olewania jest książką o tymjak przestać spędzać czas, którego się nie ma, z ludźmi, których się nie lubi, robiąc rzeczy, których się nie chce robić.


Czytałam, poddawałam refleksji, analizowałam. Nie jest to lektura łatwa i przyjemna - zwłaszcza wtedy, gdy chcesz nauczyć się olewać. To program odgracania i reorganizacji mentalnej przestrzeni. Poprzez odpuszczanie sobie niektórych spraw oczywiście. 

Czytasz i myślisz, że przecież nie można odpuścić sobie wszystkiego. Ale nie o to tak naprawdę chodzi. Idea polega na zrozumieniu, że nie masz kontroli nad tym, co inni sobie pomyślą i że każdy z nas powinien odkryć rzeczy, które są warte jego uwagi. 

Nie muszę przejmować się wynikami ostatniego meczu piłki siatkowej, mogę olać wyniki wyborów w RPA czy kolejny reality show. To zależy tylko ode mnie, czy dana rzecz/osoba/temat znajdą się na liście zagadnień, którymi naprawdę CHCĘ się zajmować i przejmować. 

Wiem, że odpuszczanie sobie tego, co nieważne, a zajmowanie się tym, co ważne, to proces ciągłego rozwoju, w którym Magia olewania jest świetnym inspiratorem. 

Przemyśl to. Sięgnij po Magię olewania. I przestań się przejmować! Odpuść sobie :)

Komentarze