Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

"Dobre życie. Dieta i rozwój z coachem zdrowia" Agnieszka Mielczarek

"Dobre życie" czekało cierpliwie na swoją kolej na mojej półce. Żałuję, że czekało tak długo. Agnieszka Mielczarek, coach, miesiąc po miesiącu prowadzi ku zmianie. Wyznaje zasadę, że ideą coachingu jest wywołanie chęci zmiany. Właściwie nieważne, na jakim etapie jest czytelnik. Czy chce schudnąć, czy zadbać o samopoczucie, a może chce zmienić nawyki żywieniowe... Ważne, by chęć wprowadzenia zmiany wyszła poza zamiary, a przeszła w czyny :) A docelowo, by uszczęśliwiła! 


Agnieszka Milczarek pisze, że szczęścia nie można się nauczyć. Droga do niego to droga przez siebie. To przekonanie również wynika z idei coachingu.

Podróż tę uatrakcyjniają przepisy Pascala Brodnickiego dobrane optymalnie na każdy miesiąc. 
Zaintrygowałam Cię? Zerknij tu :)Komentarze