Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Marta Jas-Baran, U malucha na talerzu. Zdrowa dieta dla niemowląt

Mam dwoje dzieci. Cudowną sześciolatkę, która je wszystko, cokolwiek dla niej uszykuję. I wspaniałą roczną córcię, która już w tej chwili podejmuje decyzje, co chce jeść... Moim celem - zarówno w przypadku starszej, jak i młodszej - było, jest i będzie wpojenie zasad zdrowego odżywiania. Że woda jest zdrowsza od coli, że chipsy nie są potrzebne do szczęścia, a kasze i ziarna są smaczne. 

Po książkę "U malucha na talerzu" sięgnęłam, gdy młodsza pociecha niekoniecznie chciała jeść przygotowane przeze mnie dania obiadowe. Znalazłam w niej mnóstwo inspiracji i gotowych przepisów. Proponowane przez autorkę dania nie są czasochłonne. Są smaczne! - próbowałam! Największą zaletą książki jest podział na poszczególne miesiące życia dziecka i wprowadzanie produktów zgodnie z zaleceniami pediatrów. Przygotowane świetnie!A że graficznie - bardzo estetyczna, książkę szczerze Wam polecam! TU możecie ją kupić :)Komentarze