Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Zielone koktajle dla zdrowia i urody siostry Marii

Siostra Maria to dyplomowany mistrz kucharstwa z 50-letnim doświadczeniem.Pod jej nazwiskiem pojawiło się już wiele pozycji: ciasta, przetwory, pieczywo, desery, dania i potrawy z ziemniaków...Nadszedł czas na koktajle. Sprawdzone przepisy na lubiane i łatwe do przygotowania napoje - koktajle, smoothie, soki z owoców i warzyw. W książce znajdziecie zarówno przepisy na "zielone koktajle" z sałatą, jarmużem, szpinakiem, jak i koktajle z wykorzystaniem płatków owsianych i chia.Książka ta jest skarbnicą przepisów i inspiracji. Każdy przepis zobrazowany wspaniałym zdjęciem. Sprawdźcie sami :)
TU możecie ją kupić :)

Komentarze