Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Małgorzata Kalemba-Dróżdż, Słodki sposób na alergię

"Jestem mamą dwójki dzieci. Mam córkę i 5 lat od niej młodszego syna. Pech chciał, że oboje mają alergię na mleko krowie i kurze jajka" - tak zaczyna się przedmowa. Szczerze? Nie zazdroszczę. 

Moja córka nie ma alergii. Ze względu na przedłużający się białkomocz (nie chcę nazywać go przewlekłym) zdecydowaliśmy się na wprowadzenie diety niskobiałkowej. Wymagało to od nas rewolucji w kuchni. Alergia rewolucjonizuje całe życie.


Autorka z pozycji mamy, nie lekarza opisuje alergie i nietolerancje pokarmowe - skazę białkową i nietolerancję laktozy. Opisuje dietę eliminacyjną bezmleczną i bezjajeczną. Powiem jedno - da się! Pani Małgosi - gratuluję kreatywności i wytrwałości :)TUTAJ możecie ją kupić :)

Komentarze