Ewa Kozioł, Wyrzuć chemię z domu

"Skorzystaj z porad Ewy i zadbaj o dom i rodzinę! Przekonasz się, że życie bez chemii jest tanie i proste!" - tymi słowami książkę Ewy Kozioł poleca Julita Bator, autorka "Zamień chemię na jedzenie".A jak jest naprawdę? 

Nie da się ukryć, że środki chemiczne spotykamy dosłownie wszędzie. Wiele osób boryka się ze wzmożoną obecnością toksyn w organizmie, co powoduje obniżoną odporność, przewlekłe choroby, alergie czy nowotwory. Tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, że dopadające nas bolączki nie są skutkiem chemii w otoczeniu. Nie możemy odpowiadać i zmieniać zachowań naszych sąsiadów, ale o własne cztery ściany możemy dbać ekologicznie. 

Można być bardzo zielonym i zakręconym na punkcie ekologii. Można też wprowadzać w życie niektóre elementy, które mogą je ulepszyć. Można zacząć stosować ocet, sodę oczyszczoną, szare mydło i inne produkty, które świetnie sprawdzały się w przeszłości. Może nie wyglądają, nie pachną tak, jak komercyjne, które znamy ze sklepowych półek i reklam telewizyjnych. Może musimy poświęcić trochę czasu na ich przygotowanie. Ale może my i nasze rodziny będą dzięki temu zdrowsze?

Ewa Kozioł poleca też korzystać z ekologicznych środków do ochrony roślin ogrodowych - twierdzi, że pomidorowy aerozol na mszyce naprawdę działa!

Książka "Wyrzuć chemię z domu" to swego rodzaju wycieczka - od kuchni, przez łazienkę, ogród... Wycieczka ekologiczna w kierunku minimalizmu... Też macie ochotę w nią wyruszyć ?:)Komentarze

  1. Im bardziej jesteśmy „cywilizowani” tym bardziej mamy do czynienia ze szkodliwą chemią. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega potencjał w naturalnych zamiennikach detergentów, a ocet jako uniwersalny środek czyszczący zyskał ogromną popularność. Sięgamy po sok z cytryny, sodę, orzechy piorące, szukamy w Internecie porad dotyczących sprzątania domu bez chemii. Co najważniejsze, zwracamy też uwagę na etykiety produktów spożywczych, porównujemy skład i przygotowujemy zdrowsze posiłki. Nasze wybory mają wpływ na zdrowie całej rodziny, dlatego z pewnością warto sięgać po tego typu pozycje książkowe. Pozdrawiam!


    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję za komentarz! całkowicie się z Tobą zgadzam! to my kształtujemy świat wokół nas i nasze decyzje mają wpływ na to, jak on wygląda! :)

      Usuń

Prześlij komentarz