Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Matthias Riedl, Przepisy dla diabetyków

 Czy możliwa jest kontrola cukru we krwi z zachowaniem przyjemności jedzenia? Czy zachowując właściwą dietę można wywierać wpływ na zdrowie i samopoczucie? Książka dr Matthiasa Riedla to przepisy na każdą okazję z zastosowaniem metody Low Carb. Bez zakazów, z wykorzystaniem najnowszych doświadczeń ekspertów. 

"Przepisy dla diabetyków" to nie tylko zbiór przepisów. To także aktualne zalecenia dotyczące leczenia cukrzycy, szczegółowa informacja o możliwych powikłaniach, o słodzikach, napojach i sporcie. O tym, jak podróżować i jeść poza domem... 


W przepisach jest mniej węglowodanów, a więcej białka. Wszystkie zilustrowane są pięknymi zdjęciami. 

Moje serce zdobył przepis na sushi bez ryżu!Gorąco polecam wszystkim diabetykom :)    

Możecie ją kupić TU :)
Komentarze

  1. Gdzie można dostać taką książkę ? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. np. http://www.wydawnictwopzwl.pl/po-godzinach-do-czytania/poradniki/prd,przepisy-dla-diabetykow,rid,268875.html

      Usuń

Publikowanie komentarza