Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Anna Starmach, Pyszne na słodko

Jeśli tak jak Ania Stramach kochasz piec, powinnaś zajrzeć do tej książki!"Pyszne na słodko" to zbiór 86 "pysznych i prostych przepisów" na wszystko co słodkim się zowie: ciasta, ciasteczka, desery, placuszki, naleśniki, przetwory... Ania dzieli się z czytelnikami przepisami na słodkości przygotowywane przez jej najbliższych, niosących spory ładunek emocjonalny. Te przepisy są tym bardziej cenne - w każdej rodzinie są takie, którymi niechętnie się dzielimy, bo są "takie nasze". Autorka nam je podrzuca i zachęca do spróbowania :)Pewnie znajdzie się ktoś, kto powie, że za mocno się zachwycam... Nieważne! Książka pachnie cynamonowymi bułeczkami, czekoladowymi truflami, kakao i maślanymi ciastkami.

A Ty? Znajdziesz coś dla siebie?

Komentarze