Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

"Gotuj z kuchcikiem"

Książka kucharska, która jest efektem ogólnopolskiego konkursu kulinarnego zorganizowanego przez... przedszkole! Niecodzienna inicjatywa przedszkola "Słoneczna Szóstka" w Śremie to książka pełna dziecięcych smaków i zapachów, pomysłów na zdrowe i kolorowe dania dla najmłodszych. 



W przygotowaniu każdego z dań udział mogą brać dzieciaki, co dla mnie jest wyjątkowo cenne. Lubię gotować ze starszą córką, a ona lubi spędzać czas ze mną w kuchni. To taka nasza wspólna zabawa. Zabawa w gotowanie. 


W książce znaleźć można np.:

- zdrowe naleśniki z siemieniem w serniku
- kakaowe ciasto z cieciorki
- ciastka żytnie
- burgery z cieciorki
i wiele innych naprawdę inspirujących przepisów, które wykorzystują proste składniki na fantastyczne potrawy.



Książkę poleca Kinga Paruzel. 




Ja również gorąco polecam ją każdemu, kto ma w domu kilkulatka, tadka-niejadka czy dziecko kochające gotowanie. Książka ta przyniesie Wam mnóstwo frajdy ze wspólnego odkrywania nowych smaków :)


Książkę możecie kupić TU :)

Komentarze