Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Naleśniki z dynią

Uwielbiam słoneczny kolor dyni. Spodobał mi się pomysł na nadanie tego koloru naleśnikom. Wystarczy puree z dyni i odrobina wolnego czasu. Naleśniki sa nie tylko cudnie żółte, ale też wyjątkowo miękkie i wilgotne. Smakują rewelacyjnie z prażonymi jabłkami i cynamonem ;)Składniki:

  • 1 szkl. puree z dyni
  • 1 szkl. mąki
  • 350 ml mleka
  • 2 jajka
  • 2 łyżki oleju
  • 1 łyżka soli
Sposób przygotowania:

Wymieszaj mleko z jajkami za pomocą trzepaczki. Stopniowo dodawaj mąkę i olej. Dodaj puree z dyni oraz cukier. Dokładnie wymieszaj. 
Smaż na złoty kolor z obu stron bez użycia oleju.Komentarze

Publikowanie komentarza