Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Najlepszy sierpniowy obiad

Ciepło, cieplej, gorąco? Potrzebny szybki obiad? Już jakiś czas temu pokochałam prezentowane dziś zestawienie. Nie wymaga dużego wysiłku, a smakuje... bombowo :)

Moja propozycja to gotowana fasolka z sadzonym jajkiem :) 
Fasolkę obieram, płuczę i wrzucam na dużą ilość osolonego wrzątku. Gotuję około 15 minut. Po odcedzeniu polewam rozpuszczonym masłem ze zrumienioną na nim bułką tartą.

Pod koniec gotowania fasoli zaczynam przygotowywać jajka. Na mała patelnię (taką na jedno jajko) wlewam sporo oleju. Gdy się rozgrzeje, wbijam jajko. Cały proces smażenia przebiega podczas polewania jajka gorącym olejem za pomocą łyżki. Gdy z wierzchu jajko jest ścięte, wykładam na talerz. Usmażone jajko solę i pieprzę :)


Proste?Komentarze