Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Makaron z truskawkami... pożegnanie sezonu truskawkowego...

W zeszłym roku częstowałam Was ryżem z truskawkami... W tym roku prezentuję wersję makaronową... Danie przygotowane na zamknięcie truskawkowego sezonu. Danie znikające błyskawicznie, pachnące latem. 
Do jego przygotowania wykorzystałam makaron z Lidla - olbrzymie świderki. Prawda, że ładnie się prezentują? :)Składniki:

  • makaron (najlepiej świderki, muszelki...)
  • truskawki
  • cukier puder
Sposób przygotowania:

Makaron ugotuj al dente. Przelej zimną wodą. Truskawki umyj, odszypułkuj i zmiksuj z cukrem pudrem. Ilość musisz dobrać do własnych preferencji smakowych.

Makaron wyłóż na talerz, polej musem truskawkowym i ... zajadaj z apetytem :)Komentarze

Publikowanie komentarza