Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

"Piękno i pasje" - czasopismo dla... kogo?

Znacie czasopismo "Piękno i pasje"?


Tematyka tego czasopisma obejmuje zarówno ludzkie losy, urzekające zakątki, mało znane zabytki, a także bogactwo przyrody, zwyczaje dzikich zwierząt oraz ludzi pełnych pasji i pozytywnej energii.

Pierwszy numer wyszedł jesienią 2013 roku. W tej chwili moja kolekcja (na zdjęciu poniżej) to osiem pełnych inspiracji numerów, po które sięgam z rozkoszą w każdej wolnej chwili.
Miło jest w takim czasopiśmie znaleźć kogoś znajomego. Ja na jego łamach spotkałam znajomą po fachu - bibliotekarkę - która wraz z mamą wykonuje przepiękną biżuterię sutaszową (nr 1/2013).

Każda z pań domu odnajdzie inspiracje dotyczące sezonowego dekorowania domu, sezonowych potraw oraz sezonowych lokalnych wydarzeń kulturalnych. 
Czasopismo "Piękno i pasje" jest czasopismem dla... każdego! Nieważne, czy kochamy gotować, czy uwielbiamy przedmioty "do-it-yourself". Nie ma znaczenia, czy wakacje spędzamy na łonie przyrody czy w środku miasta. Czy wolimy rośliny czy zwierzęta...

Każdy z nas znajdzie w nim "coś" dla siebie - jeśli nie wszystko, to olbrzymią tego cząstkę. Każdemu z Was życzę tego cudownego uczucia oczekiwania na kolejny numer... Już czwarty w tym roku :)
Komentarze

  1. Potwierdzam,czasopismo wspaniałe.
    Niestety nie będzie już kolejnego numeru :(

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza