Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Cud Miód Box

Nie pochwaliłam się Wam jeszcze, że w facebookowym konkursie wygrałam... Cud Miód Box! Jedna ze wspanialszych nagród w ostatnim czasie...Przetestować to cudo miałam ochotę już od kilku miesięcy, ale jakoś tak... trochę cena mnie przerażała... no bo jak to? mam zapłacić za kota w worku? przecież do ostatniej chwili nie będę wiedziała, co jest w środku... Paczuszka jest bardzo estetyczna - szary karton z pięknym logo, a wewnątrz wszystko zabezpieczone pociętą tekturą... 
Każdy produkt na estetycznie zaprojektowanej ulotce jest fachowo opisany...
W mojej paczce było 5 produktów - otrzymałam box nr 12:


- miód wielokwiatowy z "Miodów Wileńskich"

- posypka do kanapek z "Darów Natury"
- Syrop z aronii z "Gryszczeniówki"
- herbata czarna "Jasmin earl grey" z "Natjun"
- konfitura z czarnej porzeczki z aloesem od "Tercetto-Eurohansa"Niezwłocznie przystąpiłam do degustacji :)

Jakie wrażenia?

Przyznam szczerze - box robi wrażenie :) Zaspokaja oczekiwania zarówno pozytywnie zakręconych na punkcie ekologii, jak i tych zakręconych na punkcie dobrego jedzenia. Wszystkie produkty są najwyższej jakości i po prostu - pyszne.

Czy kupię kolejne boxy?

Raczej nie. Nadal odczuwam dyskomfort na myśl o zakupie "kota w worku". Ale bardzo chętnie będę witać takie prezenty na urodziny, imieniny czy dzień kobiet ;) Moi mili, najbliżsi, pamiętajcie :)

Komentarze

Publikowanie komentarza