Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Oscypek z grilla

Pogoda płata już figle, ale jeśli bardzo będziecie chcieli, to upolujecie ostatnie promienie letniego słońca i rozpalicie grilla :) Oscypek przyjechał do mnie z wakacyjnych wojaży... Zaparkował na grillu, a potem... szybko zniknął :)Składniki:

  • oscypek
  • konfitura z czerwonej porzeczki - u mnie: Luks Pomada
Sposób przygotowania:

Oscypka pokrój na 1,5-2 cm plastry. Każdy plaster owiń szczelnie folią aluminiową i połóż na rozgrzanym grillu. Piecz ok. 10-15 minut - do rozpuszczenia sera w folii. 

Podawaj z konfiturą. 

Proponuję Wam konfiturę Luks Pomada - idealny smak i konsystencja. A jaki kolor... :)


Komentarze