Bądź eko! Załóż kompostownik!

Niektórzy twierdzą, że najlepszym momentem na zakładanie kompostownika jest wrzesień. Nie do końca się zgadzam. By móc wykorzystać ekologiczny nawóz podczas jesiennych prac ogrodowych, warto założyć kompostownik na początku czerwca.

Kompost to najtańszy nawóz. Dostarcza roślinom niezbędnych wartości odżywczych w najlepiej przyswajalnej formie.

Definicję kompostu przygotowała dla Was moja dziewięciolatka.

"Kompost to stos zielonej żywej materii, jak resztki żywności czy odchody zmieszanej z materią brązową, jak suche liście, siano lub wióry. Z czasem kompost zmienia się w glebę. Pomagają w tym miliardy malutkich stworzeń. Kompot jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Używa się go w ogrodach, by podnosić plony i poprawiać stan gleby. Dzięki kompostowi na ziemi jest mniej śmieci. Kompost pomaga rosnąć trawie, kwiatom i warzywom. Do kompostu nie można wrzucać plastiku, metalu, papieru, szkła itp. Kompost rozwija się od 5-miesięcy do 2-lat." ( nieźle, prawda?)

Kompostownik możes…

Shake truskawkowo-bananowy

Gdy temperatura za oknem sięga zenitu, gdy szukasz ukojenia, gdy woda to za mało... Polecam truskawkowo-bananowego shake'a. Chwilę po przygotowaniu można jeść łyżeczką jak lody, chwilę później pić przez słomkę jak koktajl... Każda wersja dopuszczalna - w zależności od upodobań :) Składniki:
  • 500 g zamrożonych truskawek
  • 4 banany
  • 1 szkl. kefiru
Sposób przygotowania:

W dzbanku do koktajli umieść wszystkie składniki i zmiksuj (możesz użyć blendera). Przełóż do szklaneczek (nie przelejesz - jest bardzo gęsty). Podawaj od razu lub schłodzony.
Z dziećmi i dla dzieci

Komentarze

Publikowanie komentarza