Ewa Kozioł, Wyrzuć chemię z domu

"Skorzystaj z porad Ewy i zadbaj o dom i rodzinę! Przekonasz się, że życie bez chemii jest tanie i proste!" - tymi słowami książkę Ewy Kozioł poleca Julita Bator, autorka "Zamień chemię na jedzenie".


A jak jest naprawdę? 

Nie da się ukryć, że środki chemiczne spotykamy dosłownie wszędzie. Wiele osób boryka się ze wzmożoną obecnością toksyn w organizmie, co powoduje obniżoną odporność, przewlekłe choroby, alergie czy nowotwory. Tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, że dopadające nas bolączki nie są skutkiem chemii w otoczeniu. Nie możemy odpowiadać i zmieniać zachowań naszych sąsiadów, ale o własne cztery ściany możemy dbać ekologicznie. 

Można być bardzo zielonym i zakręconym na punkcie ekologii. Można też wprowadzać w życie niektóre elementy, które mogą je ulepszyć. 


Można zacząć stosować ocet, sodę oczyszczoną, szare mydło i inne produkty, które świetnie sprawdzały się w przeszłości. Może nie wyglądają, nie pachną tak, jak komercyjne, które znamy ze sklepowych półek i reklam telewizyjnych. Może musimy poświęcić trochę czasu na ich przygotowanie. Ale może my i nasze rodziny będą dzięki temu zdrowsze?

Ewa Kozioł poleca też korzystać z ekologicznych środków do ochrony roślin ogrodowych - twierdzi, że pomidorowy aerozol na mszyce naprawdę działa!

Książka "Wyrzuć chemię z domu" to swego rodzaju wycieczka - od kuchni, przez łazienkę, ogród... Wycieczka ekologiczna w kierunku minimalizmu... Też macie ochotę w nią wyruszyć ?:)