Mireille Guiliano "Francuzki nie tyją"

Znacie sekret jedzenia dla przyjemności? Autorka "Francuzki nie tyją" twierdzi, że właśnie mieszkanki Francji już dawno go poznały! 


Książka wydana została w 2005 roku, a ostatnie 10 lat wcale nie umniejszyło jej aktualności. Mireille Guiliano proponuje rozwiązania rodem z Francji, które mają odmienić życie i sposób myślenia każdego, kto ją przeczyta.

Czy odmieniła moje?

Przede wszystkim znalazłam w niej sporo analogii do własnego życia - podobnie jak autorka na studiach sporo przytyłam... Podobnie jak autorka - uporałam się z tym.

Dzięki tej książce kilka lat temu zrozumiałam, jak ważne dla mojego organizmu jest spożywanie produktów sezonowych i regionalnych. Prawdą jest też, że nie zawsze rygorystycznie tej zasady przestrzegam... Ale przecież Guiliano przyznaje, że czekolada i chleb to nieodłączne składniki zrównoważonej diety ;) 


Pozostawia nas z "Planem na życie" - z poradami, które są głównymy wytycznymi "sekretu" Francuzek. Warto, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej część, wprowadzić we własne życie...Cenne są również przepisy na dania rodem z Francji i kuchni śródziemnomorskiej. Dania, które są dość proste w przygotowaniu, a samo ich czytanie przyprawia o szybsze wydzielanie śliny ;)