Ale Meksyk! Warsztaty kulinarne w Akademii Smaku Bosch

Gdy myślicie "Meksyk", co widzicie? Fasolę? Kukurydzę? Chilli? A może enchillades, tacos czy burrito? W każdym przypadku macie rację. Kuchnia meksykańska kusi różnorodnością składników, bogactwem smaków i aromatów. Jest mieszanką wielu kultur i obyczajów. W podróż po Meksyku i jego kulinarnych zakątkach zabrała nas - mnie i mojego męża - Akademia Smaku Bosch z ekspertem spotkania - Jarosławem Mrożkiem, pasjonatem Meksyku i podróżnikiem. Jarosław Mrożek opowiedział nam co nieco o historii Meksyku, jego walorach turystycznych, zaskakujących ciekawostkach kulturowych, ale dopiero część o kuchni meksykańskiej obudziła w nas prawdziwy entuzjazm. 
Szefem kuchni był Stefan Birek - zawodowo związany z Hotelem LORD w Warszawie. Gdy pierwsze składniki zaczęły się kroić, gdy cebula zaczęła skwierczeć, oczy i nosy wszystkich zwróciły się do stanowisk kuchennych. A tam dopiero zaczynało się dziać...

Celowo zabieram Was w tę aromatyczną podróż w formie fotorelacji - tych kolorów, tych dań nie opowiedziałabym słowami :)Bogactwo składników wywoływało uśmiech na twarzach - pełen asortyment ryżu, kukurydzy czy fasoli (o co zadbali partnerzy: Bonduelle, Kupiec i frisco.pl)...  Potrawom towarzyszyły ostre papryczki - szef kuchni często przypominał o wkładaniu rękawiczek jednorazowych, by uniknąć podrażnień skóry czy oczu :)Wśród przygotowywanych i degustowanych dań były m.in.:

- enchillades i quesadillas


- ryż z fasolą i chilli con carne


- churros- meksykańskie ciasto z karobem z sosem żurawinowo-malinowym, syropem z jodły i kandyzowanym kumkwatem

I inne...

Spotkanie było też okazją do skosztowania czerwonych bananów czy... no właśnie :) Wiecie, co to za owoc? :) 
 A już niedługo na blogu przepisy z meksykańskim rodowodem :)Komentarze

 1. Piękne zdjęcia Moniko, obejrzałam i odniosłam wrażenie, że znów czuję te zapachy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać w takiej samej - lub lepszej - atmosferze :)

   Usuń
 2. Zazdroszczę ;) Świetne są takie warsztaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak - warto szukać dobrych warsztatów i czasem odrobinę zainwestować - przynoszą wiele pozytywnych emocji i rozwijają :)

   Usuń
 3. Fantastyczna atmosfera, wzajemne wsparcie, pracowanie na najlepszych produktach i wspólne kosztowanie przygotowanych dań — za to właśnie kocham kursy kulinarne. Kraków,w którym mieszkam, słynie ze świetnej szkoły gotowania organizującej przeróżne kursy dedykowane zarówno totalnym laikom, jak i profesjonalistom. Regularnie uczestniczę w tych spotkaniach i bardzo je sobie chwalę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz