Podróże kulinarne - Kuchnia Turecka - moja pierwsza nagroda w blogowym konkursie

Przeglądam Wasze blogi systematycznie. Czasem podejrzę przepis, czasami kompozycję potraw. Jestem młodą stażem blogerką i wiem, że wiele się mogę od Was, często bardziej doświadczonych, nauczyć :) Za to Wam dziękuję :)

Wpis ten będzie jednak podziękowaniem skierowanym do jednej z Was - chcę podziękować Weronice z http://szybkie-gotowanie.blog.pl . Ogłosiła konkurs "Moje smaki wakacji", wysłałam przepis na chłodnik z surowych pomidorów podany z makaronem z surowej cukinii... To właśnie ten smak mnie w minione wakacje najbardziej zaskoczył :) 
Nagrodą w konkursie była książka - dziś przyniósł ją do mnie listonosz... Książka z serii "Podróże kulinarne" pod tytułem "Kuchnia turecka". Książka zawiera wiele przepisów kuchni tureckiej - ciekawych i wartych wypróbowania. Nie  pomija również tematu tradycji tureckiej - kultury, geografii i kulinariów. 
Popijając herbatkę z cytrynką delektuję się widokiem pyszności z Turcji... Są wśród nich  kebab, placek pide, bakłażan, kasze, mnóstwo ryb, jogurt, rodzynki i arbuzy, sery, baklawa i anyżówka, a wszystko okraszone aromatycznymi przyprawami.
Nie sposób oderwać oczu. Patrzę i myślę, co przygotować w pierwszej kolejności... Ech, móc się wybrać na prawdziwy turecki targ... 

Weroniko - dziękuję za narobienie mi ochoty na tureckie klimaty. Moja siostra najprawdopodobniej też Ci podziękuje - dwukrotnie była w Turcji i może uda nam się ożywić wspomnienia z wakacji :)