Jak być domową boginią?

"To jest książka o pieczeniu, nie książka z przepisami na wypieki". Rzeczywiście - gotowanie w wykonaniu Nigelli to styl życia. Styl, który kręci się wokół stołu w kuchni, pysznego domowego jedzenia i poczucia bycia razem. W tej książce skupia się na pieczeniu. Na wypiekach, które są symbolem domowego ciepła. Nasza inwestycja - czasu i zapału - w pieczenie, zdaniem Nigelli, wraca do nas po wielokroć. Poprawia nastrój. Otula słodkimi zapachami. Odpręża. Zmienia rzeczywistość. Koi duszę. 


Pyszne keksy, kremy, ciasta czekoladowe, chleby czy przetwory - wszystkie znalazły się na kartach tej wyjątkowej książki. Mnóstwo inspiracji, tylko.... nie wiem, od czego zacząć :)

Ty możesz zacząć TU :)

Komentarze

 1. mam tę książkę od marca ubiegłego roku i często z niej korzystam, jednak polecam czasem zmniejszyć ilość cukru (np. creme brulee) :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również mam tę książkę. Nigella jest niesamowita, samo czytanie jej przepisów i komentarzy przed przepisami niezwykle relaksuje. Zgodzę się, co do zmniejszenia czasami ilości cukru, Nigella lubi naprawdę słodkie rzeczy: )
  Mnie zachwyciło brownie; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za udział w książkowej akcji! :)

  Pozdrawiam serdecznie

  www.smakiemsietoczy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz